KÖZLEMÉNY
Helyi Választási Bizottság 2020.01.08-ai ülésén meghozott határozata:
KÖZLEMÉNY
Helyi Választási Bizottság 2019.12.16.-ai ülésén meghozott határozatai:
KÖZLEMÉNY
Polgármesterjelölt állításhoz szükséges ajánlások számának megállapításáról szóló HVI vezetői határozat az alábbiakban megtekinthető.
KÖZLEMÉNY
Tájékoztatom a Tisztelt Választópolgárokat, hogy a Helyi Választási Bizottság a mellékelt határozatával Inárcs nagyközségben az időközi polgármester választást 2020. január 19. (vasárnap) napjára tűzte ki.
Helyi Választási Bizottság határozata
Tájékoztató a 2020. január 19. napjára kitűzött időközi polgármester-választásról
Szavazni kizárólag személyesen, a szavazás napján (2020. január 19-én) 6 órától 19 óráig lehet, abban a szavazókörben, amely a választópolgárnak a választási iroda által megküldött értesítőn szerepel. A választási értesítőt 2019. november 29-éig kézhez kapják a választópolgárok. Ha valaki nem kapott értesítőt, vagy az elvész, megsemmisül, akkor a Helyi Választási Irodától új értesítőt lehet kérni. (Polgármesteri Hivatal 2365 Inárcs, Rákóczi út 4.)
A szavazóhelyiségben az a választópolgár szavazhat, aki a kinyomtatott szavazóköri névjegyzéken szerepel. A választópolgárnak igazolnia kell személyazonosságát (érvényes személyazonosító igazolvánnyal, útlevéllel vagy vezetői engedéllyel), valamint a lakcímét vagy személyi azonosítóját. A választópolgár a fentiek után megkapja a lebélyegzett szavazólapot, az átvételt aláírással igazolja.
Szavazási segítség – mozgóurna igénylése
A választás kitűzése után mozgóurnát kérhetnek azok a szavazóköri névjegyzékben szereplő választópolgárok, akik mozgásukban egészségi állapotuk (illetve fogyatékosságuk) miatt korlátozva vannak.
Aki a mozgóurnát más indokkal (pl. kényelmi szempontok miatt) kéri, annak a kérését a helyi választási iroda, illetve a szavazatszámláló bizottság elutasítja.
A mozgóurnát a választópolgár a helyi választási irodához
- levélben vagy elektronikus azonosítás nélkül elektronikus úton legkésőbb 2020. január 15-én 16 óráig
- személyesen vagy elektronikus azonosítással elektronikus úton 2020. január 17-én 16 óráig
- 2020. január 17-én 16 órát követően elektronikus azonosítással elektronikus úton 2020. január 19-én 12 óráig
az illetékes szavazatszámláló bizottsághoz
- meghatalmazott útján vagy meghatalmazással nem rendelkező személy általi kézbesítéssel a szavazás napján, 2020. január 19-én, legkésőbb 12 óráig nyújthatja be.
A szavazás napján (január 19-én 12 óráig) mozgóurnát attól a szavazatszámláló bizottságtól lehet igényelni, ahol a választópolgár a névjegyzékben szerepel.
Fontos, hogy aki mozgóurnát kért, a szavazókörben „hagyományos módon” nem szavazhat, kizárólag mozgóurnával!
A mozgóurnát csak olyan címre lehet kérni, amely ugyanabban szavazókörben található, ahol a választópolgár lakik.
A szavazólap kitöltésében segítheti az Ön által választott segítő, vagy ha ilyen személy nincs jelen, akkor a szavazatszámláló bizottság két tagja.
Átjelentkezés
Az időközi polgármester választáson átjelentkezésre csak abban az esetben van lehetőség, ha a választópolgár lakóhelye és tartózkodási helye ugyanazon településen van. Az átjelentkezésre irányuló kérelemnek legkésőbb 2020. január 15-én 16 óráig kell megérkeznie a helyi választási irodához.
A kérelmeket személyesen, levélben, a választások hivatalos honlapján (www.valasztas.hu) lehet benyújtani.
Az időközi polgármester választás alkalmával a hatályos jogszabályok nem teszik lehetővé a külképviseleten való szavazást.
Jelöltállítás
A Helyi Választási Iroda legkorábban 2019. november 30-án adja át az igénylő részére az igényelt mennyiségű ajánlóívet. Az ajánlóívek leadási határideje 2019. december 16. 16 óra
Polgármester-választás
A szavazáskor a szavazólapon a polgármesterjelöltek neve nem ABC sorrendben, hanem a helyi választási bizottság által kisorsolt sorrendben szerepel. Csak egy jelölt választható! Érvénytelen a szavazat, ha választópolgár egy főnél több polgármesterjelöltre ad le szavazatot.
Polgármester az a jelölt lesz, aki a legtöbb érvényes szavazatot kapta.
DELEGÁLÁS
Az időközi polgármester választáson a független jelölt, illetőleg a jelöltet állító jelölő szervezet a Helyi Választási Bizottságba, egy-egy tagot, míg a szavazatszámláló bizottságokba két-két tagot bízhat meg (delegálhat).
A delegált tagokat a választási eljárásról szóló 2013. évi XXXVI. törvény (a továbbiakban: Ve.) 30. § (2) bekezdése szerint 2020. január 10-én 16 óráig a Helyi Választási Bizottságba a HVB Elnökénél, a Szavazatszámláló Bizottságokba a Helyi Választási Iroda vezetőjénél kell bejelenteni.
Választási kampány
A választási kampányidőszak 2019. november 30-tól 2020. január 19-én 19 óráig tart.
Megszűnt a kampánycsend intézménye. A választás napján azonban a kampány az alábbi korlátozásokkal gyakorolható:
2020. január 19-én nem folytatható kampánytevékenység
a) a szavazóhelyiségben, valamint a szavazóhelyiséget magában foglaló épületben,
b) a szavazóhelyiséget magában foglaló épületnek a szavazóhelyiség megközelítését szolgáló bejáratától számított 150 méteres távolságon belül közterületen,
c) a b) pontban meghatározott területen kívül az e területen belül tartózkodó választópolgár választói akaratának befolyásolására alkalmas módon.
2020. január 19-én választási gyűlés nem tartható.
2020. január 19-én politikai reklámot nem lehet közzétenni.
2020. január 19-én a közvélemény-kutatást végző személy abba az épületbe, amelyben a szavazóhelyiség van, nem léphet be. Az épületből kilépők megkérdezésével készített közvélemény-kutatás eredményét (exit poll) csak 2020. január 19-én 19.00 óra után szabad nyilvánosságra hozni.
A plakátot az, aki elhelyezte, vagy akinek érdekében elhelyezték, 2020. február 18-án 16.00 óráig köteles eltávolítani.
JOGORVOSLATOK
Kifogás
A HVB dönt
- az SZSZB tevékenysége, döntése elleni kifogásról, valamint a szavazóhelyiségben elkövetett egyéb cselekménnyel kapcsolatos kifogásról,
- minden olyan kifogásról, amely kifejezetten a polgármester-választáshoz kapcsolódik.
A HVI tevékenységével kapcsolatban is lehet kifogást benyújtani, ennek elbírálása a HVB hatáskörébe tartozik.
Kifogást benyújthatja:
- a központi névjegyzékben szereplő választópolgár,
- jelölt, jelölő szervezet,
- az ügyben érintett természetes és jogi személy, jogi személyiség nélküli szervezet
A kifogást kizárólag írásban – személyesen, levélben, telefaxon vagy elektronikus levélben lehet.
A kifogásnak tartalmaznia kell:
- a jogszabálysértés megjelölését,
- a jogszabálysértés bizonyítékait,
- a kifogás benyújtójának nevét, lakcímét (székhelyét) és – ha a lakcímétől (székhelyétől) eltér – postai értesítési címét,
- a kifogás benyújtójának személyi azonosítóját, illetve ha a külföldön élő, magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgár nem rendelkezik személyi azonosítóval, a személyazonosságát igazoló hatósági igazolványának típusát és számát, vagy jelölő szervezet vagy más szervezet esetében a bírósági nyilvántartásba-vételi számát.
A kifogást úgy kell benyújtani, hogy az legkésőbb a sérelmezett jogszabálysértés elkövetésétől számított harmadik napon megérkezzen a választási bizottsághoz. Folyamatosan fennálló tevékenység esetén a tevékenység fennállásának teljes ideje alatt be lehet nyújtani kifogást, de legkésőbb a sérelmezett tevékenység megszűnésétől számított 3. napig.
A HVB legkésőbb a kifogás beérkezésétől számított 3 napon belül dönt, a határidő 24 órakor jár le.
Fellebbezés
A HVB határozata ellen irányulhat.
Fellebbezést lehet benyújtani:
- jogszabálysértésre hivatkozással
- valamint a bizottság mérlegelési jogkörében hozott határozata ellen.
A fellebbezést benyújthatja az ügyben érintett
- természetes személy,
- jogi személy, valamint
- jogi személyiség nélküli szervezet.
A fellebbezést a HVB-nél kell előterjeszteni, úgy, hogy a megtámadott határozat meghozatalától számított 3 napon belül, legkésőbb a 3. nap 16 óráig megérkezzen. A fellebbezést személyesen, levélben, telefaxon vagy elektronikus levélben lehet benyújtani.
A fellebbezésnek tartalmaznia kell:
- a jogszabálysértés megjelölését, vagy mérlegelésre hivatkozást,
- a kérelem benyújtójának nevét, lakcímét (székhelyét) és – ha a lakcímétől (székhelyétől) eltér – postai értesítési címét,
- a kérelem benyújtójának személyi azonosítóját, illetve ha a külföldön élő, magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgár nem rendelkezik személyi azonosítóval, a személyazonosságát igazoló hatósági igazolványának típusát és számát, vagy jelölő szervezet vagy más szervezet esetében a bírósági nyilvántartásba-vételi számát.
Helyi Választási Iroda
A HVI központi névjegyzékkel kapcsolatos kérelmet elbíráló döntése ellen legkésőbb az arról szóló értesítés kézhezvételét követő 15. napon lehet fellebbezést benyújtani.
A szavazóköri névjegyzékkel kapcsolatos kérelmet elbíráló döntése ellen legkésőbb az arról szóló értesítés kézhezvételét követő 3 napon belül lehet fellebbezést benyújtani, de legkésőbb a szavazást megelőző 2. napon.
A fellebbezést a HVI vezetőjéhez kell benyújtani, aki legkésőbb a beérkezését követő napon dönt:
- ha a HVI vezetője a fellebbezésnek helyt ad, a névjegyzéket módosítja,
- ha a fellebbezésnek nem ad helyt, felterjeszti a járásbírósághoz.
Kérem, hogy kísérjék figyelemmel Inárcs nagyközség honlapját (www.inarcs.hu), valamint a Nemzeti Választási Iroda internetes oldalát (www.valasztas.hu), ahol az időközi polgármester választásról folyamatos tájékoztatást kapnak.
dr. Göndör Ákos
HVI vezető
Helyi Választási Bizottság
Elnöke: Szabó Géza
Elnökhelyettese: Heimler Tiborné
Tag: Kosztolányi Pálné
Póttagok: Csonka Lajos
Kun Józsefné
Megbízott tag: |
|
dr. Malik Gábor |
|
A Helyi Választási Bizottság székhelye: Polgármesteri Hivatal 2365 Inárcs, Rákóczi út 4.
Telefon: 29-370-021/110-es mellék; fax: 29-370-369
Helyi Választási Iroda
Vezetője: dr. Göndör Ákos jegyző
Helyettes vezetője: Pribékné Forgács Ildikó
Tagok: Marosi Magdolna
Kovács Tímea
Szondiné Szuromi Mónika
Cím: 2365 Inárcs, Rákóczi út 4.
Telefon: 06-29/370-021/110-es mellék
Fax: 06-29/370-369
E-mail: jegyzo@inarcs.hu; titkarsag@inarcs.hu; igazgatas@inarcs.hu
Jegyzőkönyvvezetők:
- 1. sz. szavazókör: Szmetana Ildikó
- 2. sz. szavazókör: Stöckler Virág
- 3. sz. szavazókör: Pintér Zsolt
- 4. sz. szavazókör: Kucsák Nikolett
Szavazókörök helyszínei, Szavazatszámláló bizottságok tagjai
Ê
1. számú szavazókör – Óvoda, Inárcs, Hunyadi utca 1/A.
Szavazatszámláló Bizottság tagjai |
Szavazatszámláló Bizottság póttagjai |
Tanácsné Tóth Viktória elnök |
Sutus Zoltán |
Garajszki Jenőné elnökhelyettes |
|
Varró József |
|
Megbízott tagok: |
|
Kollár Istvánné |
|
Makszim Norbert |
|
2. számú szavazókör - Szociális foglalkoztató, Inárcs, Tűzoltó utca 3.
Szavazatszámláló Bizottság tagjai |
Szavazatszámláló Bizottság póttagjai |
Kaltenecker Tiborné elnök |
Szabados Jánosné |
Strupkáné Kulima Mária elnökhelyettes |
Reiszki Györgyné |
Talapka Istvánné |
|
Megbízott tagok: |
|
Hájas György Pál |
|
Varjú Lászlóné |
|
3. számú szavazókör - Művelődési Ház, Inárcs, Bajcsy-Zs. út 94.
Szavazatszámláló Bizottság tagjai |
Szavazatszámláló Bizottság póttagjai |
Gula Ferenc elnök |
Kulima István |
Prigyeni Gáborné elnökhelyettes |
Aranyics Jánosné |
Varró Józsefné |
|
Nagy Zalánné |
|
Megbízott tagok: |
|
Herman Gáborné Kisgyörgy Ágnes |
|
Szuróczki István |
|
4. számú szavazókör - Általános Iskola, Fekiács József utca 4.
Szavazatszámláló Bizottság tagjai |
Szavazatszámláló Bizottság póttagjai |
Bárány Lajosné elnök |
Táder Rozália |
Pelle György elnökhelyettes |
Román Krisztina |
Harkainé Kárász Ildikó |
Tóth Istvánné |
Megbízott tagok: |
|
Kecskés Zoltán |
|
Bogdán Gyöngyi Rózsa |
|